Cемінар-тренінг
«Невідкладні стани в акушерстві».
20-21 жовтня 2016 року на базі КЗ «Обласний перинатальний центр» ЗОР пройшли симуляційні курси по невідкладним станам в акушерстві для лікарів акушерів-гінекологів та акушерок пологових будинків та пологових відділень закладів охорони здоров’я міст та районів Запорізької області. Тренінг організований за підтримки ЗДМУ МОЗ України, ДЗ «ЗМАПО МОЗ України» та сумісно з учбово-навчальним тренувальним центром КУ «ТМО «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ЗОР.
Майстер-клас з надання допомиги при еклампсії
На базі перинатального центру пройщов тренінг з питан надання допомоги під час еклампсії таоперативних вагінальних пологах. У тренінгі прийняли участь біля 30 спеціалістів з 18 районів Запорізької області.
Майстер-клас з надання допомиги при кровотечах
07.04 – 08.04.2016 на базі нашого перинатального центру пройшов майстер-клас для команди медичних працівників для надання медичної допомоги під час кровотечі.
Команда, у складі акушера-гінеколога, акушерки, лікаря анестезіолога, анестезістки, молодшої сестри, мала змогу у реальному часі відпрацювати на манекені навички надання невідкладної допомоги при акушерських кровотечах.
Ефективна команда – в якої є лідер, наявна мета і її однакове розуміння, ефективно розподілені ролі, узгоджені єдині стандарти, мають знання, навички та здібності, є взаємозамінність, довіра і відповідальність зможе надати дійсно якісну медичну допомогу та зробити наш центр максимально безпечним для матері і дитини.
«Команда — это небольшая группа людей, взаимодополняющих и взаимозаменяющих друг друга, которая собрана для совместного решения задач. Организация команды строится на общем видение ситуации и стратегических целей и владеющих отработанными процедурами взаимодействия».
Відкриття гінекологічного корпусу
КЗ «Обласний перинатальний центр» ЗОР є комунальним закладом охорони здоров’я ІІІ рівня, в якому надається високоспеціалізована медична допомога в амбулаторних та стаціонарних умовах жінкам та новонародженим групи високого ризику, а також жінкам з порушенням репродуктивної функції, що потребують високої інтенсивності лікування та реабілітації на основі використання сучасних перинатальних технологій з доведеною ефективністю.
Нарешті всі роботи по підготовці до початку функціонування гінекологічного корпусу були завершенні та відділення раннього терміну патології вагітності та екстрагенітальною патології з січня 2016 року розпочало приймати перших пацієнтів. Відділення розраховано на 25 ліжок, в якому наявні всі можливості:
– надавати кваліфікаційну медичну допомогу жінкам області з застосуванням сучасного високотехнологічного обладнання для проведення малоінвазивних втручань;
– проводити оперативне втручання під час вагітності, консультування вагітних та преконцепційну підготовку жінок з привичним невиношуванням та з екстрагенітальними захворюваннями;
– покращення рівня якості медичної допомоги вагітним та жінкам високої групи ризику, які планують вагітність.
Так, за І квартал 2016 року проведено 2 малоінвазивних втручання: видалення кистоми яйника з проведенням експрес-діагностики та казуїстичного випадку одночасної маткової вагітності і лівобічної трубної вагітності, яка була видалена. Проведення операцій дало змогу успішного пролонгування вагітностей у цих жінок.
Перелік показань для госпіталізації у відділення патології раннього терміну вагітності та екстрагенітальної патології КЗ «Обласний перинатальний центр» ЗОР
I. Малоінвазивна хірургія (доброякісні новоутворення додатків матки, лейоміома матки тощо) у жінок репродуктивного віку на тлі екстрагенітальною патології:
- Об’ємні новоутворення придатків матки (яєчників і маткових труб):
- Ø Кісти і кістоми яєчників (серозні, муцинозних, ендометріодной, дермоідні і ін.)
- Ø Параоваріальні і паратубарні кісти.
- Ø Підозра на позаматкову вагітність або апоплексію яєчника;
- Доброякісна чи передракова патологія матки:
- Ø Міома (фіброміома, лейоміома) матки різних розмірів і локалізації.
- Ø Гіперплазія ендометрію, поліп ендометрія – патологія внутрішньої оболонки матки;
- Різні види генітального ендометріозу:
- Ø Зовнішній генітальний ендометріоз.
- Ø Аденоміоз (внутрішній генітальний ендометріоз).
- Ø Ретроцевікальний ендометріоз;
II. Вагітні до 22 тижнів вагітності з екстрагенітальною патологією:
1. Серцево-судинні захворювання, серцево-судинна недостатність ІІ або ІІІ ступеня.
2. Цукровий діабет, у тому числі гестаційний інсулінозалежний.
3. Ендокринна патологія з порушенням функцій.
4. Захворювання нирок з порушенням функцій та/або наявністю артеріальної гіпертензії.
5. Дифузні захворювання печінки.
6. Онкологічна патологія.
7. Неврологічна патологія.
8. Легеневі захворювання, ускладнені дихальною недостатністю.
9.Захворювання згортувальної системи крові.
10. Системні захворювання сполучної тканини.
11. Вагітні-підлітки області з патологією вагітності.
ІІІ. Переривання вагітності до 22 тижнів за медичними показаннями.
IV. Переривання небажаної вагітності у дівчаток та дівчаток-підлітків області віком до 17 років 11 місяців 29 днів у терміні до 12 тижнів вагітності та з 12 до 22 тижнів за медичними та соціальними показаннями.
V. Малоінвазивна хірургія в акушерстві (доброякісні новоутворення додатків матки на тлі вагітності, лейоміома матки).